2013 m. sausio 15 d., antradienis

Lietuvos pajūris turi plačias, tačiau vis dar neišnaudotas perspektyvas įgyvendinti akvakultūros projektus. Kokie jie galėtų būti, kaip galėtų prie akvakultūros sektoriaus skatinimo prisidėti mokslininkai ir verslininkai, patartimi dalinsis Vokietijos akvakultūros asociacijos prezidentas prof. dr. Bela H. Buck, savo vizijas pristatys Lietuvos mokslo ir verslo atstovai. Darbinė sesija vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP).
Pasak projekto „Submariner" dalyvių, būtina ieškoti naujų būdų, kaip jūros teikiamus išteklius efektyviai panaudoti ne tik plėtojant mokslinį bei verslo potencialą, skatinant ekonomiką bet ir siekiant pagerinti Baltijos jūros aplinką.
„Akvakultūra - tai vandens organizmų, tokių kaip žuvys, moliuskai, vėžiagyviai ir vandens augalai, auginimas. Tai priešprieša komercinei žūklei, ši šaka labai glaudžiai susijusi su ekologijos kultūra. Akvakultūra labiausiai yra išplėtoja Azijoje, tačiau didelį ir, deja, kol kas neišnaudotą potencialą turi ir Baltijos jūros regiono šalys. Dalyvaudami projekte „Submariner" ieškome galimybių, kaip paskatinti šios ūkio šakos plėtrą mūsų šalyje ir visame regione. Klaipėdoje kuriant Jūrinį slėnį, duris atvers moderni žuvivaisos ir eksperimentinės žvejybos laboratorija. Tai bus puiki niša įgyvendinti akvakultūros projektus, mokslininkams atlikti tyrimus, o verslininkams gauti su projektais susijusias konsultacijas", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.
Klaipėdoje lietuviai ir vokiečiai pristatys kelias potencialias akvakultūros panaudojimo versle galimybes. Pasak projekto dalyvių, moksliniai tyrimai rodo, kad moliuskai gali būti auginami ne tik pašarams, bet ir biotrąšoms, jie gali būti naudojami vandens valymo projektuose. Vakarų Lietuvoje glūdintys geoterminiai ištekliai galėtų būti panaudojami žuvivaisai. Daugiau vizijų mokslo ir verslo atstovai pateiks 2012 01 17 (ketvirtadienį), Klaipėdoje rengiamoje darbinėje sesijoje „Akvakultūros potencialas Lietuvoje". Renginys vyks KMTP (H. Manto 84, Klaipėda), 1 aukšto salėje. Pranešimus skaitys KMTP, Klaipėdos universiteto, AB „Geoterma" atstovai, apie Vokietijos patirtį plėtojant akvakultūrą, pasakos Vokietijos akvakultūros asociacijos prezidentas dr. Bela H. Buck.
Renginio programą rasite čia...
Daugiau informacijos:
KMTP Komunikacijų vadovas
Andrius Sutnikas,
Tel.: +370 46 310463, Faks.: +370 46 310462
Mob. tel.: +370 686 37681
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą